הנהלת חשבונות

מאגר הידע בנושא הצהרת הון

כמה עולה להגיש הצהרת הון?

קיבלתם הצהרת הון להגיש? הצהרת הון הינה דו"ח המהווה צומת דרכים חשובה במערכת היחסים של כל עסק מול רשויות המס. לכן, כשממלאים הצהרת הון כדאי לעשות זאת בכובד ראש ועם עזרת מומחה בלבד. נכון הדבר במיוחד כשמדובר בהצהרת הון ראשונה שמהווה נקודת יחוס לכל שאר ההצהרות שתדרשו להגיש בעתיד.
קרא עוד

מי מקבל בקשה להצהרת הון?

שוקלים לפתוח עסק? מלבד העצמאות שמגיעה עם עסק יש לא מעט חובות דיווח שלא הורגלנו להם כשכירים והצהרת הון הינה אחת מהם. כל העצמאים נדרשים למלא הצהרת הון אחת למספר שנים. זה כולל עוסקים פטורים, בעלי עסקים וחברות. זאת במטרה להציג התאמה בין הדוחות השנתיים לבין מצב ההון בפועל.
קרא עוד

מה מיוחד בהצהרת הון ראשונה?

אתם עוסקים חדשים וקיבלתם דרישה להצהרת הון? הצהרת הון ראשונה הינה החשובה ביותר ויש להקדיש עבורה מחשבה רבה. הצהרת הון בודקת את מצב ההון שלכם בזמן נתון וזאת בכדי להשוות אותה להצהרות קודמות וזאת בכדי לאמת הצהרות של דוחות שנתיים קודמים. מכיוון שהצהרה הראשונה הינה נקודת ההתחלה בחקירת שתי וערב שמתבצעת במס הכנסה ומשפיעה על שאר ההצהרות בהמשך, מדובר בהצהרה קריטית.
קרא עוד

איך מגישים הצהרת הון?

הצהרת הון הינו דו"ח רגיש למדי ויש לקחת את אופן מילויו בכובד ראש. שכן מדובר כחלק ממנגנון של חקירת שתי וערב שתכליתה אימות אמינות הדוחות השנתיים שאתם ממלאים. לכן, מילוי הצהרת הון כדאי שיעשה בעזרת יועץ מס מנוסה.
קרא עוד
נושאים נוספים
ייעוץ מס
הנהלת חשבונות
החזרי מס
[ הצהרת הון ]
חשבות שכר

צור קשר
השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם
שלח