הנהלת חשבונות

מאגר הידע בנושא החזרי מס

כמה עולה בדיקה להחזר מס?

מעוניינים לדעת האם מגיע לכם החזר מס? הבשורות הטובות בעניין זה שאין צורך לשלם על בדיקה זאת כלל. אתם זכאים להחזר מס אם מתברר ששילמתם לרשות המיסים יותר מחבות המס האמיתית.
קרא עוד

האם מגיעים החזרי מס לסטודנטים?

אתם סטודנטים או סיימתם לימודים בשנים האחרונות? כנראה שמגיע לכם הטבת מס. סטודנטים רבים מתפרנסים בזמן לימודיהם אם כשכירים או עצמאים ובנוסף לכך רבים נהנים ממלגות שונות. כל נקודת מס במס הכנסה שווה כ 2,580 ₪ בשנה.
קרא עוד

האם אפשר לקבל החזר מס על משכנתא?

שכירים או עצמאיים העובדים מהבית ויש לכם משכנתא? מגיע לכם הטבות מס נדיבות. רבים מתייחסים למשכנתא כהוצאה קשיחה שאין מה לעשות נגדה. אך אם אתם עצמאיים ואף שכירים, יש ביכולתכם לצמצם את עלויות המיסים שאתם משלמים למדינה וזאת באמצעות המשכנתא.
קרא עוד

האם אפשר לקבל החזר מס על ביטוח חיים?

ביטוחי חיים נושאים עימם לא מעט הטבות מיסוי ובכך מהווים חלק חשוב מתכנון מס. התנהלות נכונה מול רשות המיסים מאפשרת לנישומים לצמצם את נטל המס ולתרגם את החיסכון לביטחון. קיים מנעד רחב של סוגי ביטוחי חיים כשהנפוץ מכלם הינו ביטוח "ריסק" המשמש כערבות להלוואות גדולות כמו משכנתא.
קרא עוד

האם ניתן לקבל החזר מס על הפסדים בבורסה?

בוודאי! מס רווחי הון שמקורם ממסחר בורסה עומד בשנים האחרונות על 25 אחוז ומנוכה כמס במקור באופן אוטומטי במהלך מימוש רווחים. לכן, כשמפסידים ניתן לקבל החזר מס לפחות מהחלק שנוכה. זאת אומרת שאם ממשתם נכסים בשוק ההון ושילמתם מס רווחי הון, יש ביכולתכם לדרוש חלק מהכספים או את כולם במקרה ובהמשך השנה התעוררו הפסדים.
קרא עוד

מי זכאי להחזרי מס?

החזר מס מגיע לכל מי ששילם למס הכנסה יותר ממה שנדרש על פי חבות המס. זה נכון לגבי שכירים וגם עצמאים. מספר חודשים לאחר סוף שנה מגישים עצמאים (וגם חלק מהשכירים) דו"ח שנתי למס הכנסה (טופס 1301). במס הכנסה בודקים את הדו"ח ואם מתברר ששילמתם יתר על המידה תקבלו החזר בהתאם ישירות לחשבון הבנק.
קרא עוד

איך מקבלים החזר מס?

מעוניינים לקבל החזרי מס? צריך לדעת לבקש. במהלך השנה עצמאים משלמים מקדמות למס הכנסה כפי שנקבע להם, אם כי לפעמים נוצרים עודפי תשלום. נכון הדבר גם לגבי שכירים שחיובי מס נעשים ישירות ממשכורתם. כשתשלום המיסים עולה על חבות המס נוצר מצב שבו יש ביכולתנו לדרוש החזר מס.
קרא עוד
נושאים נוספים
ייעוץ מס
הנהלת חשבונות
[ החזרי מס ]
הצהרת הון
חשבות שכר

צור קשר
השאר את פרטיך ונחזור אליך בהקדם
שלח